Çınar Sokak ziyaretçilerini artık soluk gri duvarlarla değil, sanat ve edebiyat dünyasının önemli isimleri Yaşar Kemal, Âşık Veysel ve Nâzım Hikmet ile karşılıyor.

Bu sokakta dolaştığınız vakit, Yaşar Kemal’i düşünürken; Nâzım Hikmet’i sizi izlerken görebilirsiniz. Grafiti sanatçıları Zerk (Osman Delice), Seyf (Seyfi Güney), Pepe ve Pouc, çocukları da unutmadı; duvarlarda çizgi karakterler de yerini aldı. Sadece bunlar da değil, yürüyüşünüz sırasında şaşkın bir pandayla ya da yeşillikler içinde bir papağanla karşılaşabilirsiniz.


Sanatçılar, toplumsal sorunlara karşı grafiti sanatıyla farkındalık yaratmaya çalışıyor. Çocuklara karşı duyarlılığını sanatıyla dile getiren ekip, geçen aylarda da Taksim İstiklal Caddesi’nde de “çocuk gelinlere hayır” sloganlı bir grafiti çalışmasına imza atmış, Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Kanser Polikliniği’nin duvarlarına çizgi film karakterleri çizerek tedaviye gelen miniklerin acılarını bir nebze olsa hafifleterek eğlenceli ve umut aşılayan duvarlara bakmalarını sağlamıştı.