Sevgili Şişlili Komşularım,

Coşkulu bir Cumhuriyet Bayramı’nı yine hep birlikte yaşadık. Siz sevgili Şişlililerin katılımı ile Cumhuriyet Yürüyüşümüzü gerçekleştirdik ve yine coşkulu bir konserle, hep bir ağızdan “Yaşasın Cumhuriyet” dedik.

Bu vesile ile Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve isimsiz binlerce kahramanı da sevgi ve minnetle andık. Kasım ayında ise Ulu Önderimizi aramızdan ayrılışının 79. yılında anacağız. Atatürk sadece bizim için değil, tüm ezilen, yüzyıllar boyunca yok sayılan halkların da umudu ve idolü oldu. Şişli Hayat’ın sayfalarında Atatürk’ün saçtığı bu umut ışığını dünyaca ünlü edebiyatçı Amin Maalouf ’un kaleminden okuyacaksınız. Kapak haberimizi ise Roman komşularımıza ve onlar için yaptığımız hizmetlerimize ayırdık. Onlar bizim için çok kıymetli. Çünkü toplumun en dezavantajlı kesimini oluşturuyorlar. Biz eşitlikçi ve sosyal adaleti ilke edinmiş bir yerel yönetim olarak Roman komşularımız için pek çok hizmeti hayata geçiriyoruz. Bu çalışmalarımız bize gurur duyacağımız ödüller de kazandırıyor. Avrupa Konseyi tarafından verilen Dosta ödülünü Şişli’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmetlerimiz ve projelerimiz artarak devam edecek.

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük emek sahibi öğretmenlerimizin gününü de kutlayacağız Kasım ayında. Şimdiden bu önemli görevi yerine getiren öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. Çocuklarımız kıymetlimiz, ülkemizin geleceği… Biz de onları hayatın her alanında en iyi şekilde yetiştirmek için üzerimize düşeni yerine getirme gayreti içindeyiz. Çocuklarımızın demokrasi kültürünü alarak yetişmesi de öncelik verdiğimiz konular arasında. Bu nedenle Çocuk Meclisi kurulması için bize dilekçe veren sevgili çocuklarımızın bu isteğine çok mutlu olduk ve meclisin kurulması için ilk adımları attık. En kısa zamanda da Çocuk Meclisimizi işler hale getireceğiz. Ve gençlerimiz… Hepsi gözbebeğimiz. Ampute Milli  Futbol Takımımızın gençleri Avrupa şampiyonu olarak inanılmaz bir gurur yaşattılar bize. Yüreklerini ortaya koyarak mücadele eden pırıl pırıl gençlerimizi tebrik ediyorum. Şişli olarak biz de engelli spor kulüplerimizin her zaman yanındayız. Maalesef uyuşturucu illetiyle tanışmış olan gençlerimiz de var. Onlar da bizim için çok önemli. Sayfalarımızda uyuşturucuyla mücadeleyi kazanan bir gencimizin öyküsünü bulacaksınız. Desteğimizle uyuşturucudan kurtulan bu gencimiz gibi daha pek çok gencimiz için de projeler üretiyoruz.

Sevgili Şişlili Komşularım,

Destekleriniz ve istekleriniz bizim için önemli. Her zaman Çözüm Merkezimiz ve WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Mutlu bir ay diliyorum.