Sevgili Şişlili Komşularım,

Öncelikle hepinizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını yeniden kutluyorum. Bu devrim mücadelesinde Şişli’nin ayrı bir önemi var. Çünkü bu büyük destanın tohumları Şişli’de atıldı. O tarihte büyük önderimizin yaşadığı ve bugün müze olan Atatürk Evi’nde yeşerdi bu fikirler. Bu nedenle Şişlililer olarak hepimiz daha bir gururluyuz.

Mayıs ayında Şişli Belediyesi olarak önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptık. Ombudsmanı ve eşbaşkanı olduğum UCLG – MEWA’nın Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi’nin toplantısını, dönem başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Toplantıda kadınların ve kız çocuklarının güçlendirilmesi için bir taahhütname imzaladık. Buna göre, yerel yaşamda kadın ve erkek eşitlik şartını hayata geçirmek üzere karar aldık.

Haziran ayıyla birlikte güneşli, sıcak bir yaz dönemine girdik. Çocuklarımız hak ettikleri tatilleri nihayet yapacak. Şişli Belediyesi olarak yaz okullarımızdaki yüzme, tenis, basketbol ve futbol gibi tüm etkinliklerimize çocuklarımızı davet ediyorum.

Dolu dolu geçen bir yılın ardından Ramazan’a da eriştik. Bütün Şişlili komşularımızın Ramazan ayını kutluyorum. Hepimizin bildiği gibi Ramazan bereket demek, huzur demek; kardeşlik, dostluk, paylaşmak demek. Sağlık, huzur içinde bereketli sofralarda orucunuzu açmanızı temenni ederken Şişli Belediyesi olarak yine sizlerle iftar sofralarımızı paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Bütün Şişlili komşularımızı mahalle iftarlarımıza davet ediyoruz. Belediye hizmet binamızda sergilenmeye devam eden Şişli Camii sergisini ise herkesin gezmesini tavsiye ediyorum. Farklı dinlerden Şişlililerin, imece usulü yaptığı Şişli Camii, hepimizin kardeşçe yaşamasının ne kadar kıymetli olduğunu bize çok iyi hatırlatıyor. Kardeşlik ve dostluk duygularıyla herkesin Ramazan Bayramı’nı da şimdiden kutluyorum. Şeker tadında bayramlarınız olsun…

“Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak.

“Unutma aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak…”

Dizelerinin sahibi, Türk dilinin ölümsüz şairi, dünya edebiyatının ve düşün dünyasının büyük üstadı Nâzım Hikmet Ran’ı ölümünün 54. yılında sevgi ve saygıyla anıyoruz. Büyük üstad, geçen yıl ilçemize kazandırdığımız ve pek çok kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde yaşamaya devam ediyor.

Haziran ayında Babalar Günü’nü de hep birlikte yaşayacağız. Üç evlat sahibi bir baba olarak bütün babaların gününü kutluyorum. İlk iş babalık, dedik ve AÇEV ile birlikte Baba Destek Programı’nı başlattık. Şişlili babalara seslenerek; hayat koşturması içinde çocuklarımızın en çok ihtiyacı olan ilgi ve şefkatimizi göstermekte bazen yetersiz kaldığımızı belirterek, onları bu programa katılmaya ve çocuklarıyla birlikte eğlenebilecekleri bir eğitime davet ettik. 10 hafta süren eğitim sonunda babalarımıza sertifikalarını veriyoruz.

Sevgili Şişlili Komşularım,

Aydınlık, barış dolu, güzel günler özlemiyle hepinize iyi bir ay diliyorum.