27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nün de kutlandığı Mart ayı boyunca İstanbul genelinde sayısız tiyatro oyunu gösterilecek. Birçok tiyatroya ev sahipliği yapan Şişli’de de bu ay birbirinden güzel tiyatro oyunları sahnelenecek. O oyunlardan birkaçını derledik.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü

Devr – i Alem Oyuncuları’nın sahnelediği Hiç Kimse, 3 Mart – 17 Mart tarihleri arasında Alternatif Sahne’de.

Metin Uca’nın iki perdelik komedisi Aleksandır Telefonu Kaldır, 4 Mart Cumartesi, 20.30’da Profilo Kültür Merkezi Küçük Salon’da.

metinuca

Başrolünü Haldun Dormen’in oynadığı, Molière’in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası, 6 Mart Pazartesi, 20.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde.

Ferhan Şensoy’un 1987’den beri aralıksız oynadığı tek kişilik gösterisi Ferhangi Şeyler, 8 Mart Çarşamba, 20.30’da Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon’da.ferhansensoy

Suna Keskin ve Melek Baykal’ın rol aldığı, Nedim Saban’ın yönettiği, dünyanın en çok oynanan komedilerinden biri olarak tiyatro tarihine geçen Ahududu, 12 Mart Pazar, 15.30’da Kenter Tiyatrosu’nda.

Mandıra Filozofu filmi ve Aranan Adam isimli şovuyla tanınan Müfit Can Saçıntı’nın Fi-yatro adını verdiği yöntemle sahnelediği Lafını Esirgemeyenler, 16 Mart Perşembe, 20.30’da Kenter Tiyatrosu’nda.

Sunay Akın ile Görçek, 19 Mart Pazar, 18.00’de, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde.

Başrolünü Ayşen Gruda’nın oynadığı Deli Kadın, 22 Mart Çarşamba, 20.30 Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon’da.

aysen-gruda-nereli

Nejat Uygur’un uzun yıllar başarıyla oynadığı Markopaşa Müzikali, Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu’nun yeni yorumuyla müzikal olarak 25 Mart Cumartesi, 20.30’da, Profilo Kültür Merkezi Küçük Salon’da.

İki perdelik komedi Hipnozcu, 29 Mart Çarşamba, 20.30’da Alternatif Sahne’de.