Şişli Belediyesi, Türkiye’nin üçüncü oyun kitaplığını çocukların ve anne – babaların hizmetine sundu.

Feriköy Sosyal Tesisi bünyesinde faaliyet gösteren Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı, 0 – 8 yaş arası çocukların okul öncesi ve sonrası eğitimine katkı sağlamayı; çocukların sosyalleşerek, deneyerek, gözlemleyerek, hissederek ve keşfederek öğrenmeleri ve küçük yaşta okuma kültürü kazanmalarını hedefliyor. Kitaplıkta oyun alanları bulunuyor ve gönüllü veliler tarafından çocuklara düzenli kitap okuma, hayal kurma, deney yapma gibi eğlendirirken öğreten dersler düzenleniyor. Kitaplık bünyesinde Şişli Belediyesi’nin uzman psikologları da ailelere çocuk gelişimi, psikolojisi ve çocuk bakımı gibi konularda seminerler verecek.

screen-shot-2016-12-29-at-20-43-14

Oyun kitaplığını bünyesinde barındıran Feriköy Sosyal Tesisi’nin açılışında konuşan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, “Başarılı bir projenin üçüncü ayağını Şişli’ye kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Çocuk kalbi ve sevgisini hatırladıkça dünya daha güzel bir yer olacak” derken çocukların eğitiminin temel öncelikleri olduğunu da vurguladı.

Neden kitap okuyan çocuklar oyun kitaplığı?

Birlikte yaratıcı kitap okumaları yapılıp; oyunları ve etkinlikleri kitapla ya da hikayeyle bağdaştırıp, çocukların yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştiriyor.

Çocuklar Oyun Kitaplığı’na gelerek diğer çocuklarla, aileler de diğer ailelerle sosyalleşiyor ve birbirlerine yardımcı oluyor.

screen-shot-2016-12-29-at-20-43-22

Çocuklar aileleri gözetiminde yapacakları deney, el işi ve duyusal etkinlik çalışmalarıyla keşfederek, deneyerek, gözlemleyerek öğreniyor.

Aileler Şişli Belediyesi’nin uzman psikologlarının vereceği çocuk gelişimi ve psikolojisi üzerine seminerlere katılarak çocuk bakımı ile ilgili bilgilerini geliştirebilirler.

Oyun kitaplığı nasıl işliyor?

Oyun kitaplığı 10.00-18.00 saatleri arasında ve Pazartesi günü ile resmi tatiller dışında her gün açık.

Oyun kitaplığını aktif kullanmak isteyenlerin bir eğitimden geçerek Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı’na üye olması gerekiyor.

Oyun kitaplığında düzenli olarak her gün, saat 11.00 ve 15.00’de yaratıcı okuma seansları yapılacak. Bu etkinlik  Şişli Belediyesi’nin görevlileri ve gönüllü ailelerin önderliğinde planlanacak.

Feriköy Sosyal Tesisi bünyesinde,

Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı

Toplum Merkezi (toplumun her kesiminin mesleki eğitim alabileceği bir merkez)

Emekliler Evi bulunuyor.

Baruthane Cad. No: 96 Feriköy / Şişli

Tel: (0212) 230 56 14