Sevgili komşularım, gazetemizin ikinci sayısında sadece Şişli’yi değil, İstanbul’u çok yakından ilgilendiren ve tüm taraflara söz hakkı verilerek hazırlanan bir şehir haberi okuyacaksınız. Belediyemizin hizmet binasının hemen yanında,  İstanbul’un siluetini değiştirecek 4 gökdelen inşaatına başlandı. Tüm süreçleri  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen inşaatla ilgili, yerel yönetim olarak bazı itiraz ve çekincelerimiz var. Haberin detayında bunları etraflıca okuyacaksınız. Şunu bilmenizi isterim ki, tek amacımız sizlerin yaşam alanı hakkına sahip çıkmaktır.

yusuftunaoglu

Bildiğiniz gibi Şişli’nin en eski spor kulüplerinden 102 yıllık Nişantıspor, uzun yıllardır profesyonel liglerde mücadele ediyor. Maddi olanaksızlıklar nedeniyle oldukça sıkıntılı günler geçiren kulübümüze, yardım kapılarımızı açtık ve çalışmaları için Yusuf Tunaoğlu stadını kullanımlarına sunduk. Kendilerine başarılar diliyorum.

Bir yıl önce faaliyete geçirdiğimiz Sosyal Marketimiz, ihtiyaç sahibi komşularımıza beyaz eşyadan elektronik eşyaya, kıyafetten mobilyaya kadar geniş bir ürün yelpazesinde hizmet ediyor. Yardımlar vatandaşların evlerine kadar ulaştırılıyor. İhtiyaç sahipleri Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’müze başvurabilirler.

Hayri İnönü Köşe Yazısı

Kadınlara pozitif ayrımcılık yapan bir yerel yönetim anlayışımız var. Bu nedenle Kaptanpaşa mahallemizde Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’mizi hizmete açtık.  Teknoloji okur yazarlığı, hukuk okur yazarlığı gibi eğitimlerin yanı sıra, bütçeyi yönetmek, kadın sağlığı, çocuk sağlığı, çocuk bakımı gibi konularda da eğitimler ve bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğiz.

Ayrıca bu vesileyle Hıristiyan komşularımızın Noel’ini kutluyor, hepinize 2017 yılının sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum.

hayriinonusisli

*Fotoğraflarım çekiliren bana arkadaşlık eden Gaspar’ı kaybettik. Dünya, sevgilerini göstermekte insanlardan daha cömert davranan hayvan dostlarımızla daha güzel bir yer.