Şişli Hayat Gazetesi’nin ilk sayısını sizlere ulaştırmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Aylık olarak yayınlayacağımız gazetemizde, Şişli’nin tüm renklerine mümkün olduğunca yer vereceğiz. Kıyıda köşede kalmış tarihi binalarımızdan, Şişli’nin renkli esnafarına, simalarına, edebiyatçılarından, sanatçılarına kadar hepsinin hikâyelerini sizlere aktaracağız.

hayriinonuyazilari

Ermenisi, Yahudisi, Rumu, Romanı, Süryanisi, Müslümanıyla, Şişli; Türkiye’nin ender çok kültürlü kentlerinden biri. Bu, bizim en büyük zenginliğimiz. Bir arada, huzurla, ayrımcılık yapmadan ve iyi komşuluk ilişkilerimizle Türkiye’ye örnek olan ve parmakla gösterilen bir ilçeyiz. İşte bu zenginliğimizi Şişli Hayat Gazetesi ile birlikte, sizlere daha fazla aktarma şansını elde edeceğiz.

sislihayriinonu

Yolları, sokakları, altyapısı, parklarıyla Batılı kent standartlarına ulaşmış; sağlıktan eğitime, eğlenceden kültür sanata, cinsiyet ayrımcılığı yapmadan, LGBTİ bireylere saygılı, hayatın her renginin özgürce yaşayabildiği, hayvan dostlarımızla hayatı paylaştığımız bir Şişli için, ben ve ekibim göreve geldiğimiz 2014’ten bu yana büyük bir gayretle ve şevkle çalışıyoruz.

sisli19mayis

Sevgili komşularım, yolumuzda önümüze taş koymak, Şişli’yi bir yaşam ve cazibe merkezi değil, rant merkezi haline getirmek isteyenler bizi yıldırmaya çalışıyor. Göreve geldiğimden bu güne, bir önceki zabıta müdürüm rantçılara göz açtırmadığı için bacağından vurulup sakat bırakıldı. Çok kıymetli ve gerçek bir yurtsever olan başkan yardımcım Cemil Candaş, makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu katledildi. Ama biz sizlerin de desteğiyle temiz belediyecilik anlayışımızdan vazgeçmeyeceğiz. Şişli’deki zehri akıtacağız.

sislibelediyebaskanyardimcisi

Sevgili Şişlili komşularım, her rengi içinde barındıran Şişli mozaiğini bir marka kente dönüştürmek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Son olarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ellerinde Türk bayraklarıyla sokaklara dökülen ve kortejimize katılarak cumhuriyete sahip çıkan on binlerce Şişlili yurttaşımıza çok teşekkür ederim.