Şişli modanın, alışverişin, eğlencenin, iş dünyasının olduğu kadar kültür ve sanatın da merkezi. Özellikle Teşvikiye’de yoğunlaşan sanat galerileri yıl boyunca Türkiye’den ve dünyadan önemli sanatçıları ağırlıyor. Modanın merkezi olarak bilinen Nişantaşı ile dünyanın en pahalı markalarının yer aldığı Abdi İpekçi Caddesi’nde de neredeyse adım başı sanat galerisine rastlamak mümkün. Resim, fotoğraf, heykel gibi sanatın farklı dallarındaki sergilerin yer aldığı Şişli’de yüzün üzerinde sanat galerisi mevcut.

Milli Reasürans Sanat GalerisiKültür Sanat Şişli  Teşvikiye’de yer alan Milli Reasürans Sanat Galerisi, dünyaca ünlü fotoğrafçı Arno Fischer’in fotoğraflarından oluşan sergiyi ağırlıyor. İFA ve Goethe Institut-İstanbul işbirliğinde düzenlenen sergi, Fischer’in sembolü olduğu Doğu Alman fotoğraf sanatına yakından bakma imkânı sağlıyor. Küratörlüğünü Mathias Flügge’nin yaptığı sergide geniş kapsamlı Arno Fischer kitabı da satışa sunuluyor. Sergi 7 Ocak tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

kapeart3

Kare Art’ın 25. yılı

Abdi İpekçi Caddesi’ndeki Kare Art Gallery, 25. yılını kutluyor. Yıl boyunca çağdaş sanatın tüm noktalarına temas eden Kare Art, bugüne kadar çalıştığı sanatçıların eserlerinden bir seçkiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Sergi 14 Ocak 2017 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 

 

Nişantaşı Tem Sanat

nisantasitem

Unna Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen retrospektif serginin Almanya’da beğeni toplaması üzerine Tem Sanat Galerisi sezonu Mehmet Güler ile açtı. Ressamın sergisi, Teşvikiye’deki Nişantaşı Tem Sanat Galerisi’nde 14 Ocak 2017’ye kadar görülebilir.

X-İST

xist4

Abdi İpekçi Caddesi’ndeki Galeri X-İST’te geçtiğimiz yılın son ayında, Türkiye’deki önemli karikatür sanatçılarının eserlerinden düzenlenen bir sergi açıldı. Çirkin başlıklı sergide çirkin kavramı farklı mizahi açılardan incelendi. Yeni yılın ilk ayındaysa Galeri X-İST, Ali Bilge Akkaya’nın İki veya Rastlantısal Zamanların Gerçekçi Hikâyeleri başlıklı ikinci kişisel fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Dünyanın pek çok şehrinden, kurgusallıktan uzak fotoğraflar aracılığıyla yaşananlara farklı bir bakış sunan sergi 4 Şubat 2017 tarihinde sona eriyor.