Hayri İnönü Şişli Hayat Köşe Yazısı – Şubat 2018

179

Sevgili Şişlili Komşularım,

Dördüncü hizmet yılımızı bitirmemize az bir zaman kala sizler için ürettiğimiz projelerimizle ilçemize değer katmaya devam ediyoruz. İyi işler üretmek ve projeleri hayata geçirmek için çabalarken bir yandan da eski kirli düzenin devamı için çalışan çıkar gruplarıyla mücadele ediyoruz. Bazı basın yayın organlarında ve sabit bir telefon hattından atılan SMS mesajlarında, Şişli Belediyesi ve şahsım hakkında tamamen asılsız ve iftiralarla dolu bilgiler yer aldı. Göreve başladığım 2014 yılından bu yana Şişli’de eski hukuk dışı alışkanlıklarını devam ettirmek isteyen kişilere ve çıkar gruplarına karşı mücadele etmek zorunda kaldım. Ancak bu karalama kampanyaları ve çabaları, hizmet etme motivasyonumuzu ve inancımızı azaltmak yerine daha da pekiştirdi.

Malumunuz olduğu üzere Şişli Belediyesi’nin mülkiyetinde olan çok sayıda değerli kamu malı kanunsuz olarak, bedelsiz bir şekilde kamuoyu tarafından bilinen kişi veya kişilerin oluşturdukları yapılara peşkeş çekildi. Bu değerli gayrimenkulleri tekrar Şişli halkına kazandırmak için yürüttüğümüz hukuk mücadelesinde sona yaklaşılmış, bazı davalarda Şişli Belediyesi lehinde sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Tarafıma yapılan saldırıların en önemli gerekçelerinden biri de kuşkusuz budur.

Değerli Şişlililer,

Her zaman belirttiğim gibi biz şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışına sahibiz ve kapımız her türlü denetime açık. Hatta öyle ki çoğu zaman denetimi biz talep ettik. Bütün bu karalama kampanyalarını yürütenler bizi yolumuzdan alıkoyamayacak. Biz Şişli ve Şişlililer için çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bu hizmetlerin en kıymetli olanlarından biri de geçen ay açtığımız Adalet Parkı oldu. 4 bin metrekare alan üzerine kurulu olan park son 25 yılda açılan en büyük park olma özelliğini taşıyor. Yine geçen ay Fulya’daki yüzme havuzumuzda eğitim alan çocuklarımız sertifikalarını aldı. Şişli’de açılan bu ilk havuzdan vatandaşlarımız ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Şişli kentsel dönüşüm anlamında önemli bir noktada bulunuyor, özellikle de Kuştepe ve İzzetpaşa Mahallelerimiz… Vatandaşlarımıza kentsel dönüşüm konusunda bilgi vermek ve doğru yönlendirmek için iki tane merkezimizi hizmete sokuyoruz. Kent Atölyesi olarak açılan bu merkezlerde uzmanlarımızdan kentsel dönüşüm hakkında aklınıza takılan her türlü konuda bilgi alabilirsiniz.

Gelecek aylarda yepyeni projelerimizi ve hizmetlerimizi sizlerle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Hepinize iyi bir ay diliyorum.