Çağdaş sanatı odak noktasına alarak Türk ve dünya sanatını bir araya getiren Contemporary İstanbul 14-17 Eylül’de başlıyor. Bu yıl 12. kez düzenlenen fuar İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda sanatseverlerle buluşacak. Fuarın VIP açılışı 13 Eylül’de davetlilerine açık olacak.

İlhamını İstanbul’dan alan Contemporary İstanbul, Karadeniz, Orta Doğu, Avrupa, Amerika ve Asya’nın önemli galeri, sanatçı ve koleksiyonerlerini ağırlayacak. Ana sponsorluğunu Akbank Sanat’ın, ortak sponsorluğunu Ferko Yapı Sanatı’nın yaptığı serginin destekçileri arasında Şişli Belediyesi de bulunuyor. Contemporary İstanbul ve daha pek çok sanat galerisinin açılış sergileri, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 12-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Art Week kapsamında gerçekleştirilecek. İstanbul’u uluslararası sanat merkezlerinden biri haline

getiren fuarla ilgili ayrıntılı bilgi için www.contemporaryistanbul. com adresi üzerinden bilgi alabilir ya da fuarın sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

­İstanbul Kongre Merkezi Adres: Darülbedai Caddesi No: 3 Şişli

Telefon: (0212) 373 99 00

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Adres: Gümüş Caddesi No: 4 Şişli

Telefon: (0212) 373 11 00