LGBTİ+ hak mücadelesinin öncü isimlerinden Boysan Yakar, LGBTİ+ bireylerin ailelerinin anlatımlarıyla hazırlanan ‘Benim Çocuğum’ belgeselinin yapımında büyük emek harcadı. 2014 Yerel seçimlerinde aktif siyasete atılan Yakar, seçilememesine rağmen Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün danışmanlık teklifiyle LGBTİ Dostu Belediyecilik Protokolü, Gökkuşağı Şehirler Ağı(Rainbow Cities)Toplumsal Eşitlik Birimi  gibi bir çok öncü projenin yürütücülüğünü yaptı. Aktivist ve insan hakları savunucusu Boysan Yakar’ın yaşam felsefesini belki de şu sözü özetliyor: Bir hak diğerinden üstün veya farklı değildir; verilmemiş her hak alınması için ortak mücadeleyi ve dayanışmayı gerektirir.
Boysan Yakar  6 Eylül 2015’te geçirdiği elim bir trafik kazasıyla sonsuzluğa yürüdü. Boysan’ın bıraktığı onurlu mücadelesi  başta ailesi olmak üzere tüm sevenleriyle ömrünün 5 yılını geçirdiği evinde büyütülüyor. Boysan’ın Evi Şişli Belediyesi, ailesi ve arkadaşlarının katkısıyla bugün LGBTİ mücadelesi için bir merkeze dönüştürülmüş durumda.

Gökkuşağı Kütüphanesi Sizlerle Buluşuyor.

LGBT+ bireylerin yer aldığı  Yaşayan Kütüphane’de istediğiniz kitabı seçip, dilediğiniz soruları sorabilirsiniz. Onlar ön yargılarınızı yıkmak için hazır peki siz hazır mısınız?
25-26 Kasım tarihlerinde, 12.00-18.00 saatleri arasında Boysan’ın Evi’nde Gökkuşağı Kütüphanesi sizi bekliyor olacak.
Adres: Cumhuriyet Caddesi Üftade Sokak Latif Apt. No:10 Daire:3 Elmadağ / İSTANBUL