Sevgili Şişlili komşularım, Şişli Hayat gazetesinin 4. sayısını sizlere ulaştırmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Sizler için yine güzel bir yayın hazırlamaya çalıştık. Bu sayımızda, sözü sizlere vererek, hayatta ne olursa olsun nelerden vazgeçemeyeceğinizi sorduk. Çünkü ülkemiz zorlu günlerden geçerken, sizlerin  hassasiyetleri toplumsal dayanışmamızın temelini oluşturuyor. Birbirini anlayan, birbirini dinleyen bir toplum olmak için düşündüklerimizi ve vazgeçemeyeceklerimizi söylememiz gerekiyor.

hayriinonu

Bütün Şişlili komşularım gururla bilirler ki Şişli, İstanbul’un gözbebeği ilçelerinden… Son yapılan araştırmalar da Şişli’nin emlak değeri açısından İstanbul’un en kıymetli ilçesi olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Bizler sadece emlak değeri olarak değil, yaşam kalitesi olarak da Şişli’yi İstanbul’un gözbebeği yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz.  Bu amaçla eğitimden kültür-sanata, sağlıktan spora kadar geniş bir yelpazede hizmetlerimiz devam ederken, yenilerini de ekliyoruz.

Birlikte yaşama kültürü, sosyal adalet ve eşitlik ilkesi gereği,  günlük 1000 ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek sağlıyoruz. Talep eden herkese, taziye yemeği gönderim hizmetimiz  geçmişten bu yana zaten devam ediyor.

Yine toplumsal eşitlik ilkesi gereği hayata geçirdiğimiz Gönüllü Test Danışmanlık Merkezi’miz, ABD’den büyük ilgi gördü ve New York Eyalet Üniversitesi ile ortak bir işbirliği anlaşması imzaladık. Böylece geliştirdiğimiz Şişli modelini, dünyaya ihraç etmeye başladık.

En yeni kültür sanat hizmetlerimizden biri Belgesel Film Günleri… Şubat ayında başlayarak, iki haftada bir gerçekleşecek Belgesel Film Günlerimiz Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde yapılacak. Ücretsiz olan bu gösterimlere tüm Şişlili komşularımızı bekliyoruz. Türk edebiyatının önemli isimlerinden Ahmet Ümit de “İstanbul’da Yaşamak, İstanbul’da Yazmak” başlıklı edebiyat söyleşiyle, 7 Şubat’ta yine Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde konuğumuz olacak. Bu sohbete de hepiniz davetlisiniz.

Şişli Belediyesi’ne iletmek istediğiniz tüm talep ve isteklerinizi 444 15 68 numaralı Çözüm Merkezi’mize ve 0549 806 16 76 Whatsapp Bildirim Hattı’mıza iletebileceğinizi tekrar hatırlatır, güzel bir Şubat ayı geçirmenizi dilerim.