Şişli amatör kulüpleri için 2016 yılı, Türkiye’nin genel gündeminden farklı değildi. Şüphesiz yılın en büyük olayı, Halide Edip Adıvar Spor’un bölgesel amatör ligde başarılı olarak üçüncü lige çıkmasıydı. Bir mahalle takımı olmasına rağmen dev kulüplere kafa tutan kırmızı – beyazlılar, bir önceki sezon veda ettikleri profesyonelliğe bir yıl aradan sonra dönmenin haklı gururunu yaşadı.

Şişli adına yılın diğer önemli başarı, Feriköyspor U19 Takımı’nın Türkiye şampiyonu olmasıydı. Böylece Şişli, uzun yıllar sonra altyapıdan bir Türkiye şampiyonu çıkardı. Feriköyspor U19 ilk kez bir Türkiye şampiyonluğu yaşadı ve kırmızı – beyazlı gençler bu vesileyle kulüp tarihine geçti.

screen-shot-2016-12-29-at-22-40-16

Kuştepespor ise İstanbul Süper Amatör Küme’de uzun süre şampiyonluk mücadelesi verse de play-off’u kıl payı kaçırdı. Ancak kırmızı – siyahlılar bu sezonki performanslarıyla 2016’da yapamadıklarını 2017’de gerçekleştireceklerine dair sinyaller veriyor. Nişantaşıspor üst sıralarda ligi bitirirken Mecidiyeköyspor ve Taksimspor rahatça kümede kaldılar.

Kış spor okulu yeni dönemi

Şişli Belediyesi’nin her yıl ücretsiz olarak düzenlediği kış spor okulu bu yıl da çok hareketli!

Çocukların boş vakitlerini değerlendirmesi ve sportif becerilerini artırabilmesi amacıyla her yıl ücretsiz düzenlenen spor okulu yeni dönemine başladı. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün, eğitime ve spora yaptığı yatırımlardan biri olan spor okulundan çocuklar ve gençler hafta sonları ücretsiz yararlanabiliyor. Geçtiğimiz ay kayıtları sona eren spor okulunda, Şişli’de ikamet eden 7 ila 14 yaş arası çocuklar basketbol, tenis, voleybol gibi spor dallarında eğitim görüyor. Feriköy Yayla Spor Merkezi’nde kış sporları eğitimleri cumartesi ve pazar gerçekleştiriliyor ve katımcılara Şişli Belediyesi tarafından katılım belgesi veriliyor.