Yazı: Hande Kazanova

Bu yıl neşe, zenginlik ve bolluk temsilcisi Jüpiter, terazi burcunda dolaşıyor. Terazi burcu astrolojide ilişkileri, ortaklıkları, uyumu, ahengi ve sosyalliği temsil ediyor. Bu yıl ilişkilerimiz önem kazanıyor. Tek başına ilerlemek yerine, diğer insanlarla ilerlemenin, çevremizden ilham almanın hayatımıza birçok artısı olacak. Terazi burcunun ortaklaşa işlerde, anlaşmalarda, diplomatik yaklaşımlarda, hukuk ve adalet sisteminde, sanat, moda alanlarında ilerlemeler kaydetmesi açısından iyi bir yıl. İnsanlarla iç içe olmak için de harika bir dönemdeyiz. İlişkilerimizi dengelemek, yardımlaşmayı ön plana çıkarmak için bu etkileşimden faydalanmalıyız.

Hande Kazanova Astroloji

Öncü burçlarda oluşan T-Karenin (Jüpiter – Uranüs karşıtlığı, Jüpiter – Plüton karesi, Plüton – Uranüs karesi) tetiklenmesiyle maddi ve finansal konularda büyük değişimler altında olacağız. İlişkilerimizde önemli kararlar almamız, değişimler yaşamamız olası. Ekonomide çalkantılı bir dönem içinde olacağız. Özellikle Mart ayında, Ağustos başında ve Eylül sonunda bu etkiler devrede olabilir.

2017, Satürn – Jüpiter arasındaki yansımanın, gelecek adımlarımız ve sorumluluklarımız konusunda bizi destekleyeceği bir yıl olacak. İlişkilerimizde sorumlulukların artacağını, adalet, din, felsefe ve inanç konularında büyük ilerlemelerin yaşanacağını söylemek mümkün.

KOÇ

Evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işlerinizde fırsatlar sizinle. Bekârsanız evliliğe adım atabilir, ilişkinizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Evliyseniz eşinizin hayatında güzel gelişmeler yaşanabilir. İş hayatınızda fark edilmek, destek görmek isteyeceksiniz. Ancak kararsızlıklarınız yüzünden bazen dengeyi kaybedebilirsiniz. İş hayatınızda hissettiğiniz baskılar ve kontrol de cabası. Sanatsal işlerinizde ve ortaklıklarınızda önemli anlaşmalar gündeme gelebilir.

BOĞA

Satürn’den alacağınız etkilerle parasal konularda daralmalar yaşayabilirsiniz. Ortaklaşa atılacak adımlarda ciddi borcun altına girmemeli, kefil olmamalısınız. İşinizi değiştirebilir, yeni projeye başlayabilirsiniz. İletişim, mimarlık, hukuk, moda, sanat, sinema, tekstil ve politika gibi alanlarda şansınız yüksek. Sağlığınıza dikkat edin. Tatlı tüketiminiz artabilir, kilo almaya da müsait olacaksınız.

İKİZLER

Tanışacağınız biriyle huzurlu, dengeli, anlayışlı bir aşk yaşayabilir, beraberliğinizi evliliğe taşıyabilirsiniz. Aşk, eğlence, yaratıcılık konusunda güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu yıl Satürn’den aldığınız etkilerle ortaklı işlerinizde biraz daha fazla yol kat edeceksiniz. 11 – 20 Haziran arasında doğduysanız karşıt açıda bulunan Satürn, otorite ve erkek figürleriyle, patronlarınızla çeşitli sıkıntılar ve anlaşmazlıklara yol açabilir.

YENGEÇ

Jüpiter, bu yıl size çeşitli fırsatlar sunacak. Çok istediğiniz bir gayrimenkule sahip olabilirsiniz. Emlak işlerinde kazancınız yüksek olabilir. Ailenizi ve yuvanızı genişletmek, geliştirmek ve kimliğinizi bu alanlarda ortaya koymak isteyeceksiniz. Üzerinize almanız gereken sorumluluklarınızı ertelemeyin. Yapacaklarınız için harekete geçerseniz hem özel hayatınızı hem de işle ilgili meselelerinizi dengeye oturtabilirsiniz.

ASLAN

Medya sektöründe çalışıyorsanız rahat ve yaratıcı bir süreç başlıyor. Sosyal medyayla uğraşıyorsanız kolaylıkla diğer insanlar arasından sıyrılacaksınız. Aşk hayatınızda ve çocuklarla ilişkilerinizde önemli dersler alacak ve sorumluluklar üstleneceksiniz. Ağustosun son 10 gününde doğduysanız hayat yaptıklarınızı sağlamlaştıracak ve size güven verecek. Kalıcı işler peşindesiniz.

BAŞAK

Parasal konularda şansı yakalayabilirsiniz. Ticarette bu yıl bolluk ve bereketi fazlasıyla tadacaksınız. Geçtiğimiz yıl başlattığınız işlerin karşılığını parasal yönden alabileceksiniz. Ekim ayından sonra çeşitli iş fırsatları cazip gelebilir. Bir emlak alımı, ev sahipliği vesaire bekleniyor. Ailenizden birinin bakımını üstlenebilir ya da sağlığınıza, ilişkilerinize yönelebilirsiniz.

TERAZİ

Bu yıl terazi ve yükselen terazilerin yılı. 12 yılda bir gelen çok önemli bir dönemdesiniz. Hayatınızın birçok alanında istediğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Şans rüzgârını arkanıza alarak hayatınızda önemli bir dönemi başlatabilirsiniz. Satış, pazarlama, reklam, bilgisayar, ulaşım ve tanıtım alanlarında sorumlu adımlar devrede. Kararlılık ve disiplin, işlerinizde büyük ilerleme sağlayabilir.

AKREP

Her türlü olumsuzluk karşısında korunacak, beklenmedik iyiliklerle karşılaşacaksınız. Kendinizi keşfedecek, ruhani şeylerin peşinde koşacaksınız. Aklınızdan çıkarmayın; işlerinizde yavaşlama olursa iyiliğiniz içindir. 10 Ekim’e kadar önemli bir hazırlık sürecindesiniz. 10 Ekim’de şans rüzgârı sizinle. Sorumluluklarınız sizi eğitecek.

YAY

Yeni insanlarla tanışacak, işbirliği içinde olmak isteyeceksiniz. Sosyal ortamlarınızdaki kişilerden istediğiniz destek ve yardımı bulacaksınız. Tanışacağınız insanlar sayesinde değişik iş fırsatları görünüyor. Organizasyonla ilgili işle uğraşıyorsanız fırsatlar kapıda. Sizin için sancılı geçen bir buçuk yılın ardından bu yıl Jüpiter’den alacağınız desteklerle yaşamınızı yapılandırmaya devam ediyorsunuz.

OĞLAK

Kariyerinizde şans var! Ortaklaşa yapılacak işlerde başarı geliyor… Sanatsal faaliyetleriniz hızlanabilir. İletişim, mimarlık, hukuk, danışmanlık, moda, sanat, sinema, tekstil, politika alanlarında yükselebilirsiniz. Kontrol etmeyi seven bir burç olarak etrafınızda gelişen her olayı kontrol edemeyebilirsiniz. Mistik konulara, gizemli ve ruhsal öğretilere merakınız ve isteğinizle yıl boyunca gelişime açık olacaksınız.

KOVA

Medya, ticaret, hukuk, eğitim, turizm sektörlerindekiler gelişmeye açık. Bu alanlarda işiniz olmasa bile bolca seyahat edecek, yabancı yerlerde tatil yapma imkânı bulacaksınız. Hukuksal işlerde şans yüksek. Jüpiter ve Satürn’den aldığınız desteklerle kendinizi, fikirlerinizi ve yapacaklarınızı geliştireceksiniz. Bu yıl bolca gezin, görün, gözlemleyin, eğitiminiz hakkında düşünün. Yılın ikinci yarısında sizi kimse tutamayacak.

BALIK

Maddi alanlarda kararsız ve karşı tarafı düşünerek hareket etmeniz olası. Kredi, faiz, vergi, muhasebe alanlarında bazı fırsatlar karşınıza çıkabilir. Eşinizin veya partnerinizin hayatında parasal açıdan gelişmeler yaşanabilir. Sigorta ve vergi konularında bu yıl şans sizden yana. Zorlandığınız konuları avantaja çevirmeyi artık biliyorsunuz. O halde rahat bir nefes alın ve yolunuzda ilerleyin…