Fotoğraflar: Ferhan Harput

Modanın başkenti Nişantaşı’nın futbol liglerindeki kırmızı-lacivertli temsilcisi, yeni yönetimiyle iddialı geliyor. Tesis hamlesi planlayan yönetimin taraftarlar için birçok sürprizi bulunuyor. Kırmızı-lacivertliler ligde ilk yarıyı düşme hattının iki puan üstünde tamamlasa da ikinci yarıdan umutlu.

screen-shot-2016-12-04-at-20-48-36

Uzun yıllar profesyonel liglerde mücadele eden Nişantaşıspor, bu sezon İstanbul Süper Amatör Lig’de yer alıyor. Kırmızı-lacivertliler ligde ilk yarıyı düşme hattının iki puan üstünde tamamlasa da ikinci yarıdan umutlu. Kırmızı-lacivertlilerin basın sözcüsü Tolunay Ayna, yaptığı açıklamada “Mevcut yönetimimiz, büyük bir özveri göstererek 102 yıllık Nişantaşı Spor Kulübü’nün yönetimine Ağustos ayının sonunda talip oldu. Liglerin başlamasına yaklaşık 20 gün kala çalışmalar başladı. Başkanımız Şakir Sadan, Asbaşkanımız Onur Özalkuş ve diğer yöneticilerimizin yoğun maddi ve manevi mesaisi nihayetinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, A Milli Takım ve Başakşehir gibi takımlarda çalışmış ve önemli teknik adamların yardımcılığını yapmış İbrahim Kemal Menderes takımın başına getirildi. Süper Amatör Lig ortalamasında bir takım kuruldu ve sahaya sürüldü” dedi.

screen-shot-2016-12-04-at-20-49-18

Tarihi kulüp tesis sıkıntısı yaşıyor

Birçok kulüp gibi sıkıntıları olduğunu belirten Ayna, “Şu an bir kulüp binamız ve tesisimiz mevcut değil. Kulübümüzün hiçbir şekilde maddi bir kaynağı ya da geliri bulunmuyor. Bu şartlar şu an için diğer olanaklı kulüpler ile yarışmamızı pek de mümkün kılmıyor” ifadelerini kullandı. Kulübün tesis sıkıntısı 2011’den bu yana devam ediyor. O yıl Şişli Etfal Hastanesi’nin yanındaki tesislerinden çıkarılan Nişantaşıspor’a Şişli Belediyesi kucak açmış durumda… Takım, Yusuf Tunaoğlu Stadı’nda bir odaya sahip ve malzemelerini burada bulunduruyor.

screen-shot-2016-12-04-at-20-49-24

Kulüp bünyesinde medya iletişim ekibi

Kısa ve uzun vadeli fikirleri, projeleri ve hedefleri olduğunu belirten Ayna, şöyle devam etti: “Yönetimimizin stratejik planlamalarında en büyük önemi teşkil eden proje, kulüp binası ve tesisleşme hamleleridir. Gerekli lokasyon projelendirmeleri yönetimimizce yapıldı. Yazılı ve görsel basında yer almanın kulübümüz için ne denli önemli olduğunun farkında olan yönetimimiz, kulüp bünyesinde medya iletişim ekibi kurdu. Günümüz şartlarına uygun bir web sitesi ve sosyal medya hesapları kulüp bünyesine kazandırıldı. Nişantaşı Dergisi’nin isim ve telif hakları yönetimimizde. Uygun şartlar oluştuğunda vizyona çıkmasını sabırsızlıkla beklediğimiz projelerden biri. Her spor kulübünün en büyük gelir kalemlerinden biri olan lisanslı ürünlerinin satıldığı mağaza da yönetimimizin proje yelpazesinde Nişantaşı Store adı altında yerini aldı ve sırasını bekliyor.’’