Şişli’de yaşayan vatandaşlara kullanılmamış ya da ikinci el beyaz eşya, teknolojik ürün, mobilya, kıyafet yardımı yapan Sosyal Market, bir yılda 397 aileye ulaştı.

sosyalmarketsisli

Şişli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Market birinci yaşını doldurdu. Sosyal Market, Şişli’de ikâmet eden yardıma muhtaç vatandaşlara ihtiyaçları doğrultusunda  kullanılmamış ya da ikinci el beyaz eşya, elektronik ürün, mobilya, kitap, mutfak eşyası, oyuncak ve kıyafet yardımı yapıyor. Proje, ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı grupların yaşam kalitelerini arttırmak, sosyal dayanışmayı ön planda tutarak ilçe sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Engellilere, yaşlılara, öğrencilere, kadınlara ve çocuklara öncelik veren Sosyal Market, ayrıca Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Göç Birimi ile mültecilerin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve giderilmesi konusunda da hizmet veriyor.

sislisosyalmarket

 

Sosyal Market kaç kişiye ulaştı?

– 397 aileye kıyafet
ve küçük ev eşyaları

– 75 haneye mobilya, elektronik eşya, beyaz eşya, mutfak eşyası verildi.

 

Sosyal Market’ten nasıl faydalanabilirim?

sosyalmarketsisli

Sosyal Market’ten faydalanmak isteyen vatandaşlardan muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi ve ikametgah belgesi isteniyor. Sosyal hizmet uzmanlarının incelemeleri sonucunda ihtiyaç sahipleri listesi hazırlanıyor. Listeye uygun olarak yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Kıyafet yardımları üç ayda bir olmak üzere yılda dört kez yapılıyor. Kullanılabilir durumdaki eşyalarını bağışlamak isteyen bağışçılar, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne ulaşıp bağış yapabilirler.

sislisosyalmarketnerede

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü iletişim; Cumhuriyet Mah. Bilgiç Sok. No: 15 Feriköy (0212) 234 15 59 – 15 63 – 15 68