Şişli Belediyesi, öğrencilere yönelik etüt merkezlerinden üçüncüsünü Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde açtı. Açılışı yapan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, “Mustafa Kemal Atatürk’ün de dile getirdiği gibi ‘çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir,’ çocuklarımızı yetiştirmek görevimizdir” dedi.

etutmerkezisisli
Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde açılan etüt merkezinde yaklaşık 300 öğrenci uzman öğretmenler tara ndan eğitim alacak.

Şişli Etüt Merkezleri

Şişli Belediyesi, etüt merkezlerine bir yenisini daha ekledi. İlki 2014’te açılan etüt merkezlerinin üçüncüsü Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün katılımıyla açıldı. İnönü açılış konuşmasında şunları söyledi: “Bugün açılışını yaptığımız yeni merkezimizle çok daha fazla çocuğumuza ulaşacağız. Onların başarılarında bir nebze de olsa pay sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dile getirdiği gibi: ‘Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuklarını, yarının büyükleri olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.’ Bize ne mutlu ki etüt merkezlerimizi açtığımız günden bu yana çocuklarımızın okul başarılarında gözle görülür bir artış gözlemliyoruz.”

Şişli Etüt Merkezleri
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, yeni etüt merkezinin açılışını Şişlili çocuklarla yaptı.

Uzman öğretmenlerden dersler

Daha önce Gülbağ ve Feriköy’ de açılan etüt merkezlerinde özelikle dershaneye gitme olanağı olmayan çocukların eğitimlerinin, konusunda uzman öğretmenlerin verdiği derslerle desteklenmesi amaçlanıyor. Sayısı üçe çıkan etüt merkezlerinde ilköğretim okullarına devam eden 4. sınıftan 8. sınıfa kadar tüm öğrencilere Türkçe, matematik, fen, İngilizce ve kodlama dersleri veriliyor. Merkezlerde çocukların okul dışındaki eğitimleriyle de yakından ilgileniliyor. İstanbul’daki müzelere, sanat galerilerine götürülen çocuklar, burada kendileri için özel olarak hazırlanan atölye çalışmalarına da katılıyorlar. İki yıldır eğitime katkı sunan etüt merkezlerine devam eden çocukların okul başarılarında ciddi oranda artış söz konusu.