Soğuk kış günleri yaklaşırken Şişli Belediyesi, her gün 4 milyon insanın ve binlerce aracın geçtiği İstanbul’un merkez ilçelerinden Şişli’de kış hazırlıklarını tamamladı. Mahallelerde, sokaklarda kaldırım ve asfaltlama çalışmaları yapıldı, yağmur suyu altyapısı güçlendirildi.

sisliasfalt

Şişli Kışa Hazır

Şişli Belediyesi kış hazırlıklarını tamamladı. Yaz aylarının geride kalmasıyla İstanbul, yağışlı ve soğuk havalara teslim oldu. Gündüz 4 milyon insanın ve onbinlerce aracın geçtiği Şişli ise artık kışa hazır. Şişli Belediyesi, yaz aylarında başladığı kış hazırlıklarını tamamlayarak, Şişli’yi kışa hazır hale getirdi. Mahalle ve sokaklarda tretuvar, yağmur suyu altyapısı, kaldırım ve asfaltlama çalışmaları yaptı. Ayrıca kamu bi- nalarının, park ve bahçelerin, spor kulüplerinin, lojmanların ve toplum merkezlerinin bakım ve onarım işlerini gerçekleştirdi. Artık Şişli Kışa Hazır !

sislikis

Fulya’ya yüzme havuzu

Şişli Belediyesi Fen İşleri Müdürü Osman Çolak, her alanda çalıştıklarını vurgulayarak, “Bu yıl Hüseyin Cahit Yalçın İlköğretim Okulu’nu yeniden inşa ettik, Mahmut Şevket Paşa Etüt Merkezi’ni ve İzzet Paşa Muhtarlığı’nı tamamen yeniledik. Şişli’de yer alan 55 okulun iç boyasını yaptık, lavabolarını, tuvaletlerini ve kapılarını onardık. Öğrencilerimiz şu anda tamamen içleri yenilenmiş okullarda eğitim görüyor. Aynı zamanda, 2016 yılının sonuna kadar vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak birçok çalışmamız var. Fulya Mahallesi’ne çocuklarımızın kullanımında olacak bir yüzme havuzu yapıyoruz. Cumhuriyet Mahallesi yeni muhtarlık binasının projeleri hazırlandı. 19 Mayıs Mahallesi’nde sağlık ve din- lenme evi projemiz var. Yaşlılarımız tarafından yoğun talep gören Feriköy Emekliler Evi’nin onarım, bakımını yapıyoruz ve engelli vatandaşlarımıza uygun hale getiriyoruz” dedi.

40 Bin Ton Asfalt

70’e yakın sokağın ve 5 okulun ön bahçe asfalt serim çalışmaları gerçekleştirildi. 2016 yılında toplam 40 bin ton asfalt kullanıldı. İşte bakımları gerçekleştirilen yapılar:

Şişli Kışa Hazır

55 Okul
2 Kültür Merkezi
4 Muhtarlık Binası
3 İbadethane
2 Etüt Merkezi
6 Bakımevinin iç ve dış bakım onarımları tamamlandı.

Altyapı çalışmalarına da ağırlık verdiklerini belirten Osman Çolak, “Yağmur suyu altyapı çalışmaları görünmese de bir kentin toplardamarını oluşturuyor. Bu kapsamda Cumhuriyet, Halide Edip Adıvar, Merkez, Halil Rıfat Paşa, Kaptanpaşa mahallelerinin muhtelif sokaklarında yağmur suyu altyapı çalışmaları yapıyoruz. 2017 yılının ilk yarısında bitirmeyi planlıyoruz. Ergenekon, Eskişehir, Feriköy, Fulya, Halaskârgazi, Har- biye, İnönü, İzzet Paşa, Mahmut Şevket Paşa, Meşrutiyet, Paşa, Teşvikiye, Yayla, 19 Mayıs ise projesini yaptığımız diğer mahallelerimiz. Buraların uygulamasına 2017 yılında başlayacağız. Vatandaşlar bir sıkıntı yaşadıklarında 444 15 68 no’lu Çözüm Merkezi’ne bildirdiklerinde hemen müdahale ediyoruz. Şişli’de yağmur suyuyla ilgili hiçbir sıkıntı ve problem olmayacak” diye konuştu.

sislialtyapi

Ekipler 7 gün 24 saat çalışıyor

Çolak ayrıca şunları söyledi: “Yaptığımız çalışmaların kontrol teşkilatı ve teknik ekibi var, ayrıca şeflik tarafından görevlendirilen ekiplerimiz ve mahalle sorumlularımız bulunuyor. Vatandaşın şikâyetlerini mahalle sorumlularımıza bildiriyoruz. Mahalle sorumluları mahallelere gidiyor, sorunları inceliyor, ilgilisiyle görüşüyor. Sonra da giderilmesi noktasında eğer onarım işi kapsamında giderilecekse onarım ekibine, yağmur suyuysa yağmur suyu altyapı ekibine, asfaltsa ise asfalt ekibine iletiyor. Bunların dışında şeflik ekipleriyle yapılması gerekiyorsa şefliğe aktarılıyor. Gece gündüz, hafta sonu demeden çalışıyoruz”