Çehov Trump Sahnesinde

Çehov’un hikâyeleri tiyatro sahnesinde. Tiyatro Sahnekârlar, büyük ustanın kısa oyunlarını izleyicilerle buluşturuyor. Kabare formatında hazırlanan Çehov Kabare isimli oyunda bir şey yapamamanın çaresizliği içindeki insanların öyküsü anlatılıyor. Volkan Severcan, Erhan Yazıcıoğlu, Melda Gür, Bora Severcan ve Murat Kodallı’nın rol aldığı oyun 21 Ekim’de Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde.

Adres: Trump AVM, Mecidiyeköy Yolu Caddesi No: 12 Şişli

Telefon: (0212) 348 78 40

 

Ekim Ayının Gözdesi: Filmekimi Başlıyor

Sonbaharın habercisi Filmekimi için geri sayım başladı! İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Filmekimi’nin programında Jean-Luc Godard,  Lars Von Trier, Christophe Honoré gibi dünya sinemasının önemli yönetmenlerinin filmleri de yer alıyor. Festival, 5 – 14 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu’nda Atlas Sineması,Beyoğlu Sineması, Nişantaşı’nda Cinemaximum City’s ve Kadıköy’de Rexx Sineması’nda düzenlenecek. Ayrıntılı bilgi için filmekimi.iksv.org adresini ziyaret edebilir, sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Dünyada Bir Köşe: Bomontiada

Sadece Şişli’nin değil, İstanbul’un da en önemli kültür, sanat ve eğlence merkezi

haline gelen Bomontiada ekim ayında birbirinden güzel üç etkinliğe ev sahipliği

yapacak. A Corner in the World X Bomontiada Alt işbirliğiyle düzenlenen etkinlikler

şöyle:

 

KALBEN’E SOR, SÖYLESİN!

Akustik konserler dizisiyle her ay bir kadın müzisyeni ağırlayacak serinin bu ayki konuğu Kalben. Bol sorulu, muhabbetli ve müzikli konser 17 Ekim’de Bomontiada Alt Performans’ta düzenlenecek. Merak ettiklerinizi, Kalben konu başlığı altında infoalt@bomontiada. com e-posta adresine gönderebilir ya da konser günü “Sor, Söylesin!” kutusuna atabilirsiniz.

SOUND PORTS İSTANBUL

  1. Sound Ports İstanbul festivali 13 – 14 Ekim’de Bomontiada’da. Festival boyunca Yerden Yukarı Bulutların Altında isimli performansı izleyebilir; festivalin ikinci gününde de ücretsiz etkinliklere katılabilirsiniz. Yeni medya sanatçısı Meltem Şahin’in küratörlüğünde düzenlenen artırılmış gerçeklik sergisi PMS, 16 Ekim’e kadar ziyaretçilerini bekliyor.

YENİ METİN YENİ TİYATRO FESTİVALİ 7

  1. Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali 4 – 7 Ekim tarihleri arasında. Festivalin yapılacağı mekânlardan Bomontiada Alt’ta, 5 ve 6 Ekim’de Dimen Abdulla’nın Devrim adlı oyunu ile Finn Iunker’in Helen isimli oyunun okuması yapılacak. 5 – 6 – 7 Ekim günlerinde VantaBlack performansının gösterimi; festivalin son gününde de Kahvaltıda Tiyatro Sohbetleri düzenlenecek.