Geçtiğimiz aylarda Esentepe’de Adalet Parkı’nın açılışını yapan Şişli Belediyesi, Kuştepe ve Ali Atmaca parklarını baştan sona yeniledi.

Şişli Belediyesi, Kuştepe Mahallesi’nde yer alan Kuştepe ve Ali Atmaca parklarını yenileyerek Şişlililerin hizmetine sundu. İki parka oyun ve oturma alanları ilave edildi. Yürüyüş parkurları yenilenirken, evcil hayvanların serbestçe dolaşabilecekleri özel alanlar oluşturuldu. Yapılan yenileme çalışmalarının ardından 3 bin 450 metrekarelik Kuştepe Parkı’nın 2 bin metrekaresi yeşil alan olarak değerlendirildi. Ali Atmaca parkında, yeşil alan muhafaza edilerek çocuklar için oyun alanı eklendi.

Kuştepe ve Ali Atmaca parklarının açılışında konuşan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, ilçedeki yeşil alanı artırmak için yürüttükleri çalışmaları şu sözlerle ifade etti: “Şişli Belediyesi olarak, insanlarımızın mutlu bir hayat sürmesini sağlayacak çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızın arasında halkımızı daha fazla yeşil alanla buluşturmak önemli bir yer tutuyor. Şişli, şehirleşmenin erken tamamlandığı bir ilçe. Dolayısıyla boş alan bulmak ve yeni yeşil alanlar yaratmak için çok ciddi çalışmalar yapmamız gerekiyor. Ancak, bizler tüm zorluklarına rağmen ilçemizi güzelleştirmek için çok çaba sarf ediyoruz. Bundan daha üç ay önce yeşil alanlarımıza bir yenisini ekleyerek 4 bin metrekarelik Adalet Parkı’nı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bugün de yeniden düzenlediğimiz Kuştepe ve Ali Atmaca parklarını Şişlililerle buluşturduk. Bu iki parkın toplam alanı da 4 bin metrekare.”Hayri İnönü, yaptıkları çeşitli yatırımlarla Şişli’yi daha güzel bir yer haline getirmek için çalıştıklarının altını çizerek hedeflerinin vatandaşların keyifle yaşayacağı bir ilçe yaratmak olduğunu da belirtti.