Yeşil alanların azlığını en büyük sorunlardan biri olarak gören Şişli Belediyesi, bu konuda adımlar atmaya devam ediyor. Ocak ayında Şişli Belediyesi parklarına bir yenisini daha ekledi ve Esentepe Mahallesi’nde Adalet Parkı’nın açılışını yaptı. Açılışa katılan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü “Planlarda yeşil alan olan hiçbir yer Şişli Belediyesi tarafından ranta, betona, yapılaşmaya açılmayacak” sözünü verdi.

Şişli’nin yeşil alanlarını artırma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Şişli Belediyesi, ilçedeki parklara bir yenisini daha ekledi. Adalet Parkı, Esentepe Mahallesi’nde bulunan 4 bin metrekarelik boş alanın düzenlenmesiyle hizmete açıldı. Adalet Parkı, Esentepe Mahallesi’nin en büyük parkı olma özelliği taşıyor. 4 bin metrekare üzerine kurulu Adalet Parkı’nın 2 bin 500 metrekaresi yeşil alan olarak düzenlendi. Parkta 150 adet ağaç, bin 550 çalı grubu, 6 bin mevsimlik çiçek kullanılırken, 2 bin 500 metrekare rulo çim serimi yapıldı. Farklı yaş gruplarının ihtiyaçlarına uygun donanımla hizmete açılan parkta;

– 0-6 yaş oyun grubu,

– Yeşil alan üzerinde fitness alanı,

– Sağlıklı yaşam parkuru,

– Ahşap oturma üniteleri,

– Evcil hayvan oyun alanı,

– Piknik alanı bulunuyor.

Park açılışında konuşan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü şunları söyledi: “Daima güzel hizmetlerle anılmak, Şişli halkı için kalıcı eserler bırakmak için çalışıyoruz. Şişli gibi yoğun yapılaşmanın olduğu bir ilçede kentsel dokunun iyileştirilmesi için; yurttaşlarımızın çocuklarıyla iyi vakit geçirebilecekleri, rahat bir nefes alabilecekleri alanlar yaratmak için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Biliyorsunuz sağlıklı bir yaşam için aktif bir hayat tarzı ve spor yapmak son derece önemli. Tüm bunları düşünerek bu parkı Şişli’ye kazandırdık. Adalet Parkımızın Şişlilere hayırlı olmasını diliyorum.”

 

“ATIL DURAN TÜM ALANLAR GERÇEKTEN YEŞİL ALAN OLACAK….

Adalet Parkı’nın son 25 yılda boş alanın düzenlenmesiyle sıfırdan yapılan en büyük çocuk oyun alanlı park olduğunu belirten İnönü, “Bundan sonra da Şişli’de planlarda yeşil alan gösterilen ve atıl duran tüm alanlar gerçekten yeşil alan olacak; planlarda yeşil alan olan hiçbir yer Şişli Belediyesi tarafından ranta, betona, yapılaşmaya açılmayacak ” dedi.