Şişli Belediyesi’nin Kuştepeli vatandaşlarına yönelik düzenlediği, Avrupa Birliği ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından finanse edilen Çiçek Bizim İşimiz projesi 26 Eylül’de sona erdi.

Şişli Belediyesi Roman Sanatevi’nde gerçekleşen sertifika törenine Roman vatandaşların yanı sıra Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü katıldı. Kursiyerlere sertifikalarını veren İnönü şunları söyledi: “Bu tarz projelerle Şişli’de yaşayan Roman komşularımızın çalışma koşullarını iyileştirmeyi ve bu sayede daha iyi yaşam şartlarına sahip olmalarını amaçlıyoruz.”

İstanbul Roman Çiçekçiler Derneği işbirliğiyle yürütülen projede çiçekçilikle uğraşan 40 Roman kursiyere çiçek bakımı ve çiçek tasarımı üzerine eğitimler verildi. Kursiyerler 14 hafta boyunca, çelenk hazırlama, gelin aracı süsleme, el buketi gelin buketi hazırlama, düğün salonu süslemeleri, butik çiçekçilik gibi alanlarda çalışma yaptı. Aynı zamanda, çiçekçilikle uğraşan Roman vatandaşların trafik ve sokaklarda yaptıkları satış haricinde mesleklerini profesyonelce sürdürmesi hedefi ve kendi işletmelerini de kurabilmeleri için 60 kişiye 32’şer saat KOSGEB girişimcilik eğitimleri de verildi. Bununla birlikte satış stratejisi kazanmaları adına iletişim eğitimleri, bireysel iş koçluğu eğitimleri ve mikro kredi eğitimleri aldı.