Havaların ısınmasıyla birlikte sinemalar artık parklara, bahçelere taşındı. Şişli’de sıcak yaz akşamlarınıza renk katmak için gidebileceğiniz açık hava sinemalarını derledik.

FERIKÖY AÇIK HAVA YAZ SINEMASI

Her hafta cuma günü̈ Feriköy Ortanca Parkı’nda film gösterimi düzenleniyor. “Bilet yok, salon yok, gökyüzü̈ ve sinema var” sloganıyla düzenlenen sinema günlerine

katılım ücretsiz. Tamamen gönüllüler tarafından düzenlenen açık hava sinemasıyla amaç iş-ev ikilemine sokulan ve yalnızlaşan kişiler için alternatif yaratmak;

komşuluk ve gönüllülük bağlarını örmek. Açık hava sinemasının kesinleşen bir programı yok. Her hafta izlemeye gelenler gelecek haftanın programını birlikte belirliyor. Yeşilçam filmlerinden günümüz sinemasına kadarpek çok filmi burada izlemek mümkün.

Adres: Duatepe Mah. Avukat Cad. Ortanca Durağı Yanı

Telefon: (0507) 403 52 62

 

BOMONTIADA AVLUSUNDA FILM GÖSTERIMLERI

Bomontiada’da 31 Mayıs’ta başlayan TV+ ile Açık Havada Başka Sinema programı devam ediyor. Her çarşamba düzenlenen programda dünya sinemasının önemli eserlerini izleyebilirsiniz. 2 Ağustos’ta Gael Garcia Bernal ve Pablo Larrain’in Neruda; 9 Ağustos’ta 1. Dünya Savaşı sonrasında Almanya’da bir kasabada geçen François Ozon imzalı Frantz gösterilecek. Program, 16 Ağustos’ta Macar yönetmen Ildiko Enyedi’nin 18 yıl aradan sonra çektiği ilk film On Body and Soul ile devam edecek. Ve açık hava sinemasının son filmi Paterson. Bomontiada avlusunda film gösterimleri, 23 Ağustos günü̈ Jim Jarmusch imzalı film ile sona erecek.

Adres: Birahane Sokak No: 1 Şişli