Değerli komşularım,

Bu ayki Şişli Hayat gazetemizin kapak konusu CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu ‘Adalet Yürüyüşü’. CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine başlayan yürüyüş, sadece Berberoğlu için değil, haksız yere tutuklanan tüm mağdur ve masumlara adalet isteyen bir yürüyüş. Adalet toplumun nefesidir ve o nefes bir gün hepimize lazım olur.

Sevgili komşularım,

Bundan tam bir yıl önce yine bir Temmuz ayında, çok değerli, kardeşim dediğim başkan yardımcım Cemil Candaş, Şişli’deki rant çevreleri tarafından makamında vurularak katledildi. Temiz bir Şişli yaratmak istediğimiz ve eski kokuşmuş düzene çomak soktuğumuz için Türkiye çok değerli bir evlâdını kaybetti. Kendisini, 19 Temmuz’da ölüm yıldönümünde bir törenle anacağız. Hukuk sürecinin ise sonuna kadar takipçisiyiz.

 

Cumhuriyet tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri Lozan Barış Antlaşması’dır. 24 Temmuz 1923 tarihinde İsviçre’nin Lozan kentinde imzalanan bu antlaşma ile bütün dünya, İstiklal Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran Türkiye’yi tam bağımsız bir ülke olarak tanıdığını kabul ve ilan etti.  Lozan Barış Antlaşması’nın 94. yıldönümünde, antlaşmanın mimarı büyük babam İsmet İnönü’yü yazlık olarak kullandığı Heybeliada’daki İnönü Müzesi’nde anacak ve Lozan Barış Antlaşması’nın önemini bir kez daha anlatacağız. Törenin ev sahipliğini, büyük babam İsmet İnönü’nün kızı ve halam, İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker yapacak.

Şişli’de bir gelenek haline getirdiğimiz Belgrad Ormanı koşularına, ‘Şişli Sağlığa Koşuyor’ sloganıyla tekrar başladık. 11 Haziran-3 Eylül tarihlerinde yapacağımız koşulara, açık havada spor yapmanın keyfini çıkarmak isteyen herkesi bekliyoruz. Gidiş ve dönüşlerde ücretsiz servis sağlayarak herkesin sağlığa koşmasını diliyoruz.

 

Belediyemiz tarafından Fulya Mahallesi’nde yaptırılan, Fulya Yüzme Havuzu, çocuklardan yoğun ilgi görüyor. Havuzumuzdaki eğitimlerle ilgili detaylı bilgiyi sayfalarımızda okuyacaksınız. Yaz okullarımızda tenisten basketbola, yüzmeden futbola kadar eğitim gören çocuklarımıza şimdiden iyi eğlenceler diliyorum.

 

Sevdiklerinizle birlikte neşe ve mutlulukla geçireceğiniz bir yaz temenni ediyorum.