Şişli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parklar başta olmak üzere okul ve hastane bahçelerini yeniliyor; Şişli’yi daha modern bir görünüme kavuşturuyor.

evizyon çalışmalarıyla parkla­ra daha modern görünüm ka­zandıran Şişli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2016 yılından bu yana yaklaşık 63 parkın 30’unu revi­ze etti. Şişli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Emine Alkanalka şunları söylü­yor: “Şişli eski bir yerleşim alanı ve yo­ğun kentleşme söz konusu. Bu nedenle parklarımız ve yeşil alanlarımız çok az. Mevcut parklarımız bizim için çok de­ğerli. Çocukların, yaşlıların ve kadınların vakit geçirdiği, nefes aldığı yegâne alan­lar olması nedeniyle bu alanları yenili­yor; yenilerini de Şişli’ye kazandırmaya çalışıyoruz” diyor. 4 parkın çocuk alanı tamamen yenilendi, 15 parkın oyun grupları değişti. Ayrıca parklarda kedi ve köpekler için ayrı giriş kapıları olan sosyalleşme alanları oluşturuldu. Park­ların 27’sinde fitness grubu, 12’sinde spor sahası, dördünde koşu parkuru ve altısında evcil hayvan sosyalleşme ala­nı bulunuyor. Park revizyon çalışmaları değiştirilmesi, çocuk oyun alanında bu­lunan oyun grubu ve kauçuk zeminin yenilenmesi, peyzaj çalışması, park gü­venliği için ferforje yapılması, parkın içinde bulunan çöp kovası, bank, elekt­rik direği gibi donanım elemanlarının yenilenmesi yer alıyor.

HANGI MAHALLEDE NE YAPILIYOR?

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Otizm Vakfı bahçesine peyzaj çalışma­larının yanı sıra beton alan ve kauçuk zemin yapılıyor.

Eskişehir Mahallesi, Lalezar Parkı ve Dericiler Sokak Parkı’ndaki çocuk oyun grupları yenileniyor ve alana kauçuk zemin döşeniyor.

Feriköy Mahallesi, Mahmut Şevket Paşa Ortaokulu ve Kurtuluş Ortaoku­lu’nun beton alanı ve kauçuk zemini tamamen yenileniyor.

Fulya Mahallesi, Ayşecik Sokak Par­kı’ndaki sert zemin kauçuk zemine çev­rildi. Park, peyzaj çalışmalarıyla yeni­den inşa edildi.

Halil Rıfat Paşa Mahallesi, Halit Rıfat Paşa Parkı’nda köpeklere yönelik sos­yalleşme alanları oluşturuldu. Ayrıca mahalle sakinlerinin talebi üzerine yü­rüyüş parkuru yapıldı, spor aletlerinin zemini yenilendi.

Harbiye Mahallesi, Harbiye Ortaoku­lu’nun çocuk oyun grupları ve kauçuk zemini yenileniyor.

Paşa Mahallesi, Hacı İzzet Cebe Par­kı’nda köpeklere yönelik sosyalleşme ve çocuk oyun alanları oluşturuldu. Ayrıca Necdet Kotil İlkokulu’ndaki çocuk oyun grupları ile zemin değiştirildi.

Teşvikiye Mahallesi, Mıstık Parkı’nın ve Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anado­lu Lisesi’nin sert zemini kauçuk zemi­ne çevriliyor. Peyzaj çalışmalarıyla bu alanlar yeniden inşa ediliyor.

19 Mayıs Mahallesi, Muharrem Kurt ve Hayrettin Karaca parkları ile Şişli Etfal Hastanesi kreş bahçesine 6-12 yaş çocuklar için oyun grupları yerleş­tiriliyor, oyun alanları kauçuk zeminle yenileniyor. Muharrem Kurt Parkı’nda ayrıca köpeklere yönelik sosyalleşme alanları oluşturuluyor.

Şişli yeni bir park daha kazandı; Mü­nevver Karabulut Parkı. Berkin Elvan Parkı da tamamen yenilendi. Antikacı­lar Parkı, İzzetpaşa Parkı, Yaşar Kemal Parkı, Albay Sadi Alantar Parkı, Muhar­rem Kurt Parkı, Balçık Cami Altı Parkı, Adile Naşit Parkı, Dutluk Sokak Parkı, Halide Edip Adıvar Parkı, Nadide Sokak Parkı, Bahtiyar Kaşlı Parkı ve Kurtuluş Cami Altı Parkı’nda çocuk oyun grupla­rı yenilenerek revize edildi.

Halil Rıfat Paşa Mahallesi’nde altyapı tamam

Şişli Belediyesi Fen İşleri Müdürlü­ğü’nün 2016 yılının Ağustos ayında Halil Rıfat Paşa Mahallesi’nde başlattı­ğı altyapı çalışmaları tamamlandı. Şişli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekip­leri, mahallede asfalt serimi, tretuvar yenileme, yağmur suyu altyapı çalış­maları yaparak vatandaşların yaşadığı sıkıntıları çözüme kavuşturdu. Ayrıca BEDAŞ tarafından mahallenin aydın­latma, Telekom tarafından da fiberop­tik kablo çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Şişli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Halil Rıfat Paşa Mahallesi’ne:

3.000 metre asfalt,

9.800 metre kare parke taşı,

6.000 metre bordür döşedi.