Merkezi Şişli’de bulunan İstanbul Yeditepe Engelliler Spor Kulübü ampute futbol, yüzme, atletizim, masa tenisi, bilek güreşi gibi branşlarda faaliyet gösteriyor.

Engelli gençlerin spor yapmasını sağlamak, spor sayesinde onla­rın fiziki ve psikolojik rehabili­tasyonlarına yardımcı olmak amacıyla 2009 yılında kurulan İstanbul Yeditepe Engelliler Spor Kulübü önemli başarıla­ra imza atmaya devam ediyor. Merkezi Şişli’de bulunan kulüp, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan ampute futbol, yüzme, atletizim, masa tenisi, bilek güreşi branşlarında faa­liyet gösteriyor.

Takımlarının sloganı “Başarıya giden yolda engel tanımıyoruz” olan ve başa­rılı bir spor geçmişine sahip kulüp, 2011 yılında ampute futbolda süper lige çıktı. 2015-2016 yılında ise Türkiye üçüncüsü, yine aynı yıl Türkiye kupasında ikincilik elde etti. Ayrıca yüzme alanında altın ma­dalya başarıları bulunan kulübün 60’ın üzerinde sporcusu bulunuyor. Kulüp maddi sıkıntılarına rağmen tüm branşlar­da faaliyetlerine devam ediyor. Şişli Bele­diyesi’nin desteklediği İstanbul Yeditepe Engelliler Spor Kulübü, sportif başarıyı amaçlamanın yanı sıra sporun esas kuralı olan ahlak, dürüstlük, milli değerlere say­gılı olma ve toplum içi yaşam kurallarına uyma ilkeleriyle hareket ediyor.