Sevgili Şişlili komşularım,

Şişli Hayat gazetesinin 5. sayısını sizlere ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şişli; farklı dinlerin, farklı kültürlerin, farklı etnik grupların bir arada barış içinde yaşadığı özel bir kent. Ermeni, Musevi, Rum, Süryani, Türk, Roman, Gürcü gibi Türkiye’nin bütün renklerinin buluştuğu bu kentte yaşamanın ayrıcalığını, Şişlili komşularımız anlattı. Toplumsal barışın, sevginin ve hoşgörünün, farklılıklara saygının yeniden hatırlanması ve yaşamamıza nüfus etmesi hepimizin dileği.

Şişli’nin bu renkli kültürel yapısı kadar doğası, yeşili, ağacı da bizim için önemli. Bu nedenle plan yapım yetkisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait, ancak bir kısmı Şişli Belediyesi sınırlarında olan Maçka Parkı’nın bir bölümünde yapılmak istenen tünel projesiyle ilgili, Şişli Belediye Başkanlığı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne itiraz hakkımızı kullandık. Bu alanları korumak, belediye başkanı olarak, sevgili Şişlili komşularımıza karşı sorumluluğum.

Sevgili kadınlar; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Kadınların emek, eşit hayat şartlarına, eşit haklara sahip olma mücadelesinin geçmişi uzun yıllara dayanıyor. Bizler biliyoruz ki; kadınlar özgür değilse, toplumlar özgür değildir. Bu nedenle kadınların bu mücadelesinde onların her zaman yanında olacağız. Şişli Belediyesi olarak da sosyal ve ekonomik hayata katılmaları için kadınları her zaman destekliyoruz. Kreşlerimizin sayısını ve kalitesini her geçen gün artıyoruz. Böylece kadınlar “çocuklarıma kim bakacak” kaygısı olmadan rahatça çalışabiliyorlar. Yine toplum merkezlerimizde düzenlediğimiz mesleki ve hobi kursları ile kadınların meslek sahibi olmaları ve sosyal hayata katılmalarını destekliyoruz.

Sevgili Şişlililer,

18 Mart’ta Çanakkale Zaferi’ni kutluyoruz. Çanakkale Zaferi bir milletin emperyalizme, zulme başkaldırmasının; rütbelisinden çocuk yaştaki erine kadar kalbi vatan sevgisi ile dolu atalarımızın yokluklar içinde yazdığı bir destandır. 18 Mart, Mustafa Kemal’in önderliğinde tarihe altın harflerle Çanakkale Geçilmez yazdıran bir destandır. Bu dayanışma ve özgürlük ruhunu hiç kaybetmememiz dileği ile hepinize iyi bir ay diliyorum.